SSS

 • S: Eğitime katılım ücreti nedir?
  Y: Eğitime katılım ücretsizdir. Ancak katılımcıların kendi masraflarını (yol, konaklama, yemek) karşılamaları beklenmektedir.
 • S: Aynı anda birden fazla eğitime başvurabilir miyim?
  Y: Hayır. Eğitimler eşzamanlı gerçekleştirildiğinden, aynı anda iki eğitime birden katılmanız mümkün değil.
 • S: Konaklama ücreti ne kadardır? Yeri neresidir?
  Y:Konaklama ücreti kişi başı günlük 8 TL’dir. Katılımcılar, eğitim yerine yürüyüş uzaklığında olan üniversitenin ve kredi yurtlar kurumunun yurtlarında konaklayacaklar. İlk etapta herkesi üniversite yurtlarına sığdırmaya çalışacağız (şartlar daha esnek olduğundan). Sığmayanlar olursa kredi yurtların yurduna kaydıracağız.
 • S: Konaklama için başvuru dışında ek bir işlem yapmamız gerekiyor mu?
  Y:Hayır. Kampa kesin kaydı yapılan herkes için konaklama ayarlamaları (aksi katılımcı tarafından belirtilmedikçe) da kamp organizasyonu tarafından yapılıyor.
 • S: Yurtlarda tek kişilik odada kalmamız mümkün mü?
  Y:Üniversitenin kendi yaz okulu kayıtları devam ettiği için yurtlardaki kontenjan net değil. O nedenle bu konuda bir söz veremiyoruz. Ancak kampa kesin kaydı yapılan kimsenin konaklama için açıkta kalmayacağına emin olabilirsiniz.
 • S: Eğitimlerin başlangıç ve bitiş saatleri nedir?
  Y:Kampta eğitimler sabahtan akşama kadar sürmekte ve akşam etüt saatleri de olmaktadır. 15 günlük eğitim sırasında, haftaiçi bir gün ara verilmesi planlanmaktadır. Etüt saatlerine katılım zorunlu olmamakla beraber, eğitmenin tercihine göre etüt sırasında konu işlenmesi de mümkündür.
 • S: Eğitim programının dışında Bolu iline ait kültür gezileri yapılması planlanıyor mu?
  Y:Bolu çevresi doğa açısından zengin. Bu tür gezilere katılmak isteyecek kişi sayısına göre, kamp sırasında gezi düzenlenmesi planlanıyor.
 • S: Yanlışlıkla birden fazla kursa başvurdum, iptal etmek için ne yapmam gerekiyor?
  Y:Web sitesinde bulunan “İletişim” formunu doldurarak, bu isteğinizi iletebilirsiniz.
 • S: Kamp başvuru sonuçları ne zaman belli olacak?
  Y:Başvuru sonuçları 13 Haziran’dan sonra açıklanacaktır.
 • S: Kampa kesin kaydım yapıldıktan sonra, kaydımı ne zamana kadar iptal edebilirim?
  Y:Kaydınızı geçerli bir nedeniniz olmadıkça iptal etmemeniz gerekmektedir. Kesin kayıt sonrası iptal etmeniz durumunda LKD ve INETD’nin karalistesine alınarak; gelecekte de bu iki kurumun düzenlediği herhangi bir kontenjanlı etkinliğe başvurunuz kabul edilmeyecektir.
 • S: Sistem yönetimi eğitimlerinde hangi dağıtım temelli anlatım yapılacak?
  Y: Sistem yönetimi eğitimlerinde Redhat (Centos/Scientific) ve Debian dağıtımları temelli anlatım gerçekleşiyor. Mümkün olduğunca ikisi birden, olmadığı noktalarda katılımcıların/eğitmenin isteği de göz önünde bulundurularak yalnızca biri şeklinde.
 • S: Sınıflarda ve konaklama yerlerinde kablosuz İnternet bağlantısı olacak mı?
  Y: Eğitim yerlerinde ve üniversitenin kendi yurtlarında kablosuz İnternet bağlantısı bulunuyor. Ancak kredi yurtlar kurumu yurtlarında konaklayacak misafirlerimiz için İnternet koşulları belirsiz.
 • S: Kampın sadece belirli bir kısmına katılmam mümkün müdür?
  Y: Hayır. Katılımcıların kampın ilk gününden son gününe kadar kampın tamamına katılmaları beklenmektedir. Geçerli bir mazareti olmadan 1 gün, geçerli bir mazareti olsa da 3 günden daha uzun süre kampa katılmayanlardan, kamptan ayrılmaları istenecektir.
 • S: Kamp sonunda kampa katıldığımıza dair bir belge verilecek mi?
  Y: Evet. Kampa katıldığınıza dair bir katılım belgesi kamp sonunda katılımcılara verilecektir.
 • S: Hemen gidip LKD ya da INETD’ye üye olsam, kampa kayıtta bana öncelik sağlanır mı?
  Y: Hayır. Her iki dernek de sadece kampta öncelik sağlaması amacıyla üye olmak isteyenleri kabul etmemektedir. Lütfen bu tür üyelik başvuruları yapmayın.