Lütfen, "Sık Sorulan Sorular" sayfasını dikkatli bir biçimde okuyun.


27 Ocak - 3 Şubat
2018
Karabük Üniversitesi

       

Başvuran kişi LKD ve INETD’nin daha önce yaptığı kontenjanlı etkinliklere başvurusunu kabul edildikten sonra iptal etmiş, etkinliği yarım bırakmış ve benzeri etkinlik kurallarına aykırı hareket ettiyse başvurusunun değerlendirilmesi sırasında bu durum göz önüne alınıyor.

Kişilerin (varsa) başvurduğu eğitim için aranılan özelliklere sahip olup olmadığı inceleniyor ve beklenen özelliklere daha çok uyan kişilere öncelik veriliyor.

Beklenen özellikleri eşit düzeyde karşılayan başvurularda önceliklendirmemiz temelde, *her bir kurs için ayrı ayrı* şu şekilde:

1) Kamu/üniversite kurum personeli (aynı kurumdan aynı sınıfa çok sayıda personel olmayacak biçimde)
2) Özel sektör çalışanları
3) Başvurduğu eğitimin varsa, bir önceki eğitimine Akademik Bilişim ve/veya Linux Yaz Kampı katılanlar (ör: GNU/Linux Sistem Yönetimi – 2 için GNU/Linux Sistem Yönetimi – 1’e katılmış olmak).
4) GNU/Linux ve özgür yazılım alanından çalışan kurumların personelleri ya da stajyerleri
5) Üniversite/kamu kurumu stajyerleri
6) Her üniversiteden her kursa 1’er öğrenci (genellikle yakın bir dalda eğitim gören tercih ediliyor bu noktada)
7) Rastgele / kura yöntemi ile.

Akademik Bilişim’e başvuran herkesi kabul etmek istememizle beraber, elimizdeki eğitmenlerin sayısı, ayırabildikleri süre ve olanaklar çerçevesinde herkese eğitim vermemiz mümkün değil. Eğitim sınıflarını çok kalabalık yapmamız durumunda da, eğitim kalitesi oldukça düşecektir. O nedenle belirli bir kontenjan ile sınırlamak ve geri kalanları geri çevirmek zorunda kalıyoruz.